DANI JABUKA

Kako smo imali kroz cijeli mjesec nove prilagodbe u vrtiću i novoupisanu djecu koja su mlađeg uzrasta, a velike koji traže drugačije aktivnosti, bilo je teško objediniti aktivnosti skupa. Stoga smo bili primorani u Maloj Školi odrađivati razne aktivnosti kako bismo zadovoljili sva područja razvoja.

Kako bismo zainteresirali djecu za jabuke imali smo niz pokusa koje smo provodili:

  • Koje boje mogu biti jabuke?
  • Kojih veličina postoje jabuke?
  • Da li su slatke/ slane/ kisele/ ljute?
  • Što najviše volimo od jabuka?

U dječju maštu i priče o jabukama dobili smo puno informacija o jabukama:

  • Jabuka i crv
  • Usamljena jabuka
  • Tri jabuke na ormaru

Također nas je razveselila i pjesmica o Jabučici malenoj i Kruška, jabuka, šljiva koje su djeca veselo ponavljala.

No, uz sve ponuđene razgovore, priče i pjesmice djeci je potreban posao u kojem će dokazati svoje mogućnosti. Navukli smo pregače, oprali ruke, zamolili kuharicu za sve potrebne sastojke i napravili Sipanu pitu od jabuka koja je bila odlična.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)