ŠUMA U JESEN

U četvrtak 9.11.2023. sa djecom smo obišli dječju planinarsku stazu koja počinje i završava kod planinarskog doma Kamenitovac. Cilj ovog izleta prije svega je bilo promatranje i opažanje promjena u prirodi u jesen te upoznavanje sa raznolikim šumskim bogatstvom. Uz vodstvo stručnih vodiča za obilazak ove staze trebalo nam je oko 2 sata uz kratke stanke za odmor. Tako smo uz vodiče naučili puno pravila koja postoje kako bismo se sigurno kretali kroz šumu i saznali što znače na drveću oznake poput naslikanih ježića, crvenih krugova te strelica. Putem smo uočavali raznoliko bilje, gljive i ostale šumske plodove. Staza nam je bila izazovna no savladali smo ju uz veselo raspoloženje. Nakon uspješnog obilaska okrijepili smo se u restoranu te uputili natrag prema vrtiću. Posebno se zahvaljujemo našim vodičima gđi. Veri Pauška i gđi. Ljubici Šolaja što su nas sigurno i poučno provele kroz našu divnu prirodu i naučile mnogim stvarima koje će nam svakako koristiti i u budućnosti. Veselimo se sljedećim izletima!

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)